Clasa a II-a B Liceul Tehnologic Antim Ivireanu

(fosta Scoala generala nr. 191) Drumul Taberei
An scolar 2013-2014
Prof. Claudia Oproiu

Concursuri scolare

view:  full / summary

Rezultatele concursului national cu participare internationala "Natura inspira si daruieste"

Posted by claudia.oproiu on May 26, 2014 at 9:00 AM Comments comments (0)

Rezultatele concursului național cu participare internațională ”Natura inspiră și dăruiește” ediția a IX-a din 2014 (creatie plastica)

- Maria - Mentiune

Felicitari! :)

Fii InteligenT

Posted by claudia.oproiu on April 4, 2014 at 3:45 AM Comments comments (0)

Sistem de premiere:

Premiul I 9,8-10

Premiul II 9,5-9,79

Premiul III 9,00- 9,49

Mentiune 8,5-8,99

Micul Matematician

Participanti si rezultate:

Luca 100 puncte Premiul I

Mario 100 puncte Premiul I

Ingrid 100 puncte Premiul I

Carina 100 puncte Premiul I

Ana C 100 puncte Premiul I

Bianca D 100 puncte Premiul I

Erica 100 puncte Premiul I

Edi 100 puncte Premiul I

Mara O 100 puncte Premiul I

Mara P 100 puncte Premiul I

Albert 100 puncte Premiul I

Ana R 100 puncte Premiul I

Ioana 100 puncte Premiul I

Ilinca 100 puncte Premiul I

Alex  100 puncte Premiul I

Vlad 100 puncte Premiul I

Rares G 100 puncte Premiul I

 

comunicare.ortografie.ro

 Participanti si rezultate:

 Luca 100 puncte Premiul I

 Mario 94 puncte Premiul III

Ingrid 97 puncte Premiul II

 Carina 98 puncte Premiul I

 Ana C 98 puncte Premiul I

 Bianca C 100 puncte Premiul I

 Kiki 90 puncte Premiul III

 Bianca D 98 puncte Premiul I

 Erica 100 puncte Premiul I

 Edi 98 puncte Premiul I

 Mara O 100 puncte Premiul I

 Mara P 100 puncte Premiul I

 Albert 100 puncte Premiul I

 Ana R 100 puncte Premiul I

 Ioana 87 puncte Mentiune

 Ilinca 98 puncte Premiul I

 Alex 86 puncte Mentiune

 Vlad 100 puncte Premiul I

Rares G 82 puncte Diploma de participare


Concursurile Cangurul

Posted by claudia.oproiu on March 24, 2014 at 12:00 AM Comments comments (0)

Cangurul Matematician 

Pentru clasele I si a II-a, elevii care au obtinut 20-24 puncte vor primi calificativul EXCELENT, cei care au obtinut 15-19 puncte vor primi calificativul FOARTE BINE, iar cei care au obtinut 10-14 puncte vor primi calificativul BINE.

Participanti si rezultate:

Ana C - Calificativul EXCELENT

Bianca C - Calificativul EXCELENT

Alex - Calificativul EXCELENT

Mara O - Calificativul EXCELENT

Stefania - Calificativul EXCELENT

Ilinca - Calificativul EXCELENT

Ioana - Calificativul EXCELENT

Vlad - Calificativul EXCELENT

Ingrid - Calificativul FOARTE BINE

Carina - Calificativul EXCELENT

Cangurasul Explorator

Pentru clasele I si a II-a, elevii care au obtinut 20-24 puncte vor primi calificativul EXCELENT, cei care au obtinut 15-19 puncte vor primi calificativul FOARTE BINE, iar cei care au obtinut 10-14 puncte vor primi calificativul BINE.

Participanti si rezultate:

Bianca C  - Calificativul EXCELENT

Mara O - Calificativul EXCELENT

Ingrid - Calificativul EXCELENT

Ana C  - Calificativul EXCELENT

Carina - Calificativul EXCELENT

Ioana - Calificativul EXCELENT

Alex - Calificativul EXCELENT

Rares G - Calificativul EXCELENT

Edi - Calificativul EXCELENT

Mara P - Calificativul EXCELENT


Cangurasul Povestilor

Pentru clasele I si a II-a, elevii care au obtinut 20-24 puncte vor primi calificativul EXCELENT, cei care au obtinut 15-19 puncte vor primi calificativul FOARTE BINE, iar cei care au obtinut 10-14 puncte vor primi calificativul BINE.

Participanti si rezultate:

Bianca - Calificativul EXCELENT

Mara O. - Calificativul EXCELENT

Ioana - Calificativul EXCELENT

Ilinca - Calificativul EXCELENT

Edi - Calificativul EXCELENT

Mara P - Calificativul EXCELENT

Ingrid - Calificativul EXCELENT

Amalia - Calificativul EXCELENT

Erica  - Calificativul EXCELENT

Andrei - Calificativul EXCELENT

Ana C. - Calificativul EXCELENT

Maria - Calificativul EXCELENT

http://www.cangurul.ro/

Gazeta Matematica jr

Posted by claudia.oproiu on February 28, 2014 at 10:35 AM Comments comments (0)

Etapa I - 24.02.2014

Diploma de merit pentru participantii cu peste 90 de puncte la fiecare etapa, astfel:

 premiul I - Diploma de merit (99-100 puncte)

 premiul II - Diploma de merit (97-98 puncte)

 premiul III - Diploma de merit (94-96 puncte)

 mentiune - Diploma de merit (90-93 puncte)


 MARIO 84 

 INGRID 93  mentiune 

 CARINA 98  premiul II 

 ANA C 90  mentiune 

 BIANCA C 90  mentiune

 AMALIA 62 

 ERICA 69 

 EDI 100  premiul I 

RARES O 85 

 MARA O 100  premiul I 

 MARA P 78 

 ALBERT 80 

 ANA R 65 

 IOANA 100  premiul I 

 ILINCA 95  premiul III 

ALEX 98  premiul II 

 VLAD 75

Rezultate etapa a II-a - 29.04.2014

Mario 95  premiul III 

Ingrid 70 

Carina 100  premiul I 

 Ana C 100  premiul I 

Bianca C. 100  premiul I 

Edi  95  premiul III 

Rares O. 95  premiul III 

Mara O. 90 mentiune

Mara P. 75 

Ioana 88

Alex 100  premiul I 

Vlad 95  premiul III 

 

Etapa finala

Pentru etapa finala a concursului GMJ se vor califica toti candidatii care au participat la ambele etape ale concursului si au obtinut 90-100 de puncte la fiecare etapa.

Lucrarilor tuturor elevilor participanti la etapa finala se corecteaza de catre o comisie de cadre didactice numita de organizatorul concursului.

- Lucrarile se transmit catre organizatorul concursului ( SC DIDACTICA PUBLISHING HOUSE ) in data de 12.06.2014. Plicurile care nu au inscrisa data de 12.06.2014( data postei sau data de primire de catre curier) nu se vor corecta iar elevii vor fi descalificati.

- In situatia in care mai multi elevi obtin acelasi punctaj se organizeaza o proba de baraj pentru elevii cu acelasi punctaj si calificati pentru premiile 1,2,3 si mentiune. Proba de baraj se sustine la o locatie stabilita de catre organizatorul concursului.

Calificati si rezultate etapa finala Gazeta Matematica jr.

Carina 60 p

Bianca C 75 p

Ana C 75 p

Alex 90 p

Edi 90 p

Mara O 85 p


 Felicitari tuturor! :)

Evaluare in Educatie clasa a II-a

Posted by claudia.oproiu on September 21, 2013 at 5:00 AM Comments comments (5)

Etapa I - Matematica - 19 Octombrie 2013

Participanti si rezultate:


ANDREI - 84 Diploma de participare

LUCA - 98 Medalie de bronz+Diploma de merit in Clasament National

MARIO - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

INGRID - 98 Medalie de bronz+Diploma de merit in Clasament National

CARINA - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

ANA C. - 93 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

BIANCA C. - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

BIANCA D - 86 Diploma de participare

LORENA - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

ERICA - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

EDI - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

STEFANIA- 88 Diploma de participare

RARES O. - 99 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National

MARA - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

MARIA - 71 Diploma de participare

ALBERT - 81 Diploma de participare

ANA R. - 92 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

IOANA - 98 Medalie de bronz+Diploma de merit in Clasament National

ILINCA - 98 Medalie de bronz+Diploma de merit in Clasament National

ALEX - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National


Etapa a II-a  - Matematica - 22 februarie 2014


MARIO - 87 Diploma de participare

CARINA - 91 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

INGRID  - 95 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

BIANCA C. - 93 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

EDI - 78 Diploma de participare

RARES O - 91 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

MARA O - 92 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

MARA P- 87 Diploma de participare

ANA R - 91 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

IOANA - 91 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

ILINCA - 98  Medalie de bronz+Diploma de merit in Clasament National

ALEX - 92 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

VLAD - 87 Diploma de participare


Felicitari tuturor! :)


Etapa I- Romana - 26 octombrie 2013

Participanti si rezultate:


 LUCA - 95 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

 MARIO - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

 INGRID - 99 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National

 CARINA - 95 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

 BIANCA C. - 99 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National

AMALIA - 97 Mentiune+Diploma de merit in Clasament National

 BIANCA D - 63 Diploma de participare

 LORENA - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

RARES G. - 95 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

 ERICA - 99 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National

 EDI - 99 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National

 STEFANIA- 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

 MARA - 99 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National

 ALBERT - 98 Medalie de bronz+Diploma de merit in Clasament National

 ANA R. - 99 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National

 IOANA - 95 Mentiune+ Diploma de merit in Clasament Judetean

 ILINCA - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

 ALEX - 100 Medalie de aur+Diploma de merit in Clasament National

VLAD -  99 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National


Etapa a II-a - Romana - 8 martie 2014

 Participanti si rezultate:


 LUCA - 91 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

 MARIO - 94  Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

 INGRID - 95 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

 CARINA - 99 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National

 BIANCA C. - 98 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National

ANA C. - 96 Mentiune+Diploma de merit in Clasament National

 ERICA - 99 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National

 STEFANIA- 98 Medalie de bronz+Diploma de merit in Clasament National

RARES O.- 92  Mentiune+Diploma de merit in Clasament Judetean

 MARA O. - 99 Medalie de argint+Diploma de merit in Clasament National

 ANA R. - 96   Mentiune+Diploma de merit in Clasament National

 IOANA - 88 Diploma de participare

 ILINCA - 98 Medalie de bronz+Diploma de merit in Clasament National

 ALEX - 96 Mentiune+Diploma de merit in Clasament National

 VLAD - 96 Mentiune+Diploma de merit in Clasament Nationall

 Felicitari tuturor! :)

http://www.evaluareineducatie.ro/

Euclid clasa a II-a

Posted by claudia.oproiu on September 21, 2013 at 4:55 AM Comments comments (0)

 30 noiembrie 2013 - LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Etapa I

Participanti si rezultate:

ANDREI 92 p Premiul III 

LUCA 94 p Premiul III

MARIO 99 p Premiul I Medalie de argint

INGRID 100 p Premiul I Medalie de aur

CARINA 100 p Premiul I Medalie de aur

ANA C. 99 p Premiul I Medalie de argint

BIANCA C. 99 p Premiul I Medalie de argint

AMALIA 96 p Premiul II 

BIANCA D. 96 p  Premiul II

LORENA 99 p Premiul I Medalie de argint

EDI 96 p Premiul II

STEFANIA 96 p Premiul II

RARES O. 98 p Premiul II medalie de bronz

MARA O. 96 p Premiul II

MARIA 88 p Mentiune

MARA P. 100 p Premiul I Medalie de aur

ALBERT 92 p Premiul III

IOANA 96 p Premiul II

ILINCA 100 p Premiul I Medalie de aur

ALEX 100 p Premiul I Medalie de aur

VLAD 99 p Premiul I Medalie de argint


15 martie 2014- LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Etapa a II-a

 Participanti si rezultate:

MARIO 94 p Premiul III

ALEX 100 p Premiul I Medalie de aur

BIANCA C 100 p Premiul I Medalie de aur

ANA R 96 p Premiul III

MARA O 96 p Premiul III

ERICA 100 p Premiul I Medalie de aur

LUCA 96 p Premiul III

RARES O 98 p Premiul II Medalie de bronz

EDI 93 p Premiul III

IOANA 96 p Premiul III

ILINCA 100 p Premiul I Medalie de aur

VLAD 94 p Premiul III

CARINA 95 p Premiul III

INGRID 98 p Premiul II Medalie de bronz

STEFANIA 99 p Premiul II Medalie de argint


17 mai 2014- LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Etapa a III-a

 Participanti si rezultate:

LUCA 100 Premiul I Medalie de aur

 MARIO 100 Premiul I Medalie de aur

INGRID 100 Premiul I Medalie de aur

CARINA 92 Premiul III

ERICA 96 Premiul III

EDI 100 Premiul I Medalie de aur

MARA O. 100 Premiul I Medalie de aur

STEFANIA 96 Premiul III

RARES O. 96 Premiul III

ANA R. 96 Premiul III

IOANA 96 Premiul III

ILINCA 100 Premiul I Medalie de aur

ALEX 100 Premiul I Medalie de aur

VLAD 100 Premiul I Medalie de aur


Calificati etapa finala-competitionala (peste 288 puncte cumulat) la Universitatea de Științe Agronomice și Medicină Veterinară, Sector 1

 Luca 51 p

Mario abs.

Ingrid abs.

Edi abs.

Stefania 73 p

Rares O 68 p

Mara O 70 p

Ilinca 73 p

Ioana 61 p

Vlad 72 p

Alex abs.

Felicitari tuturor!


 7 decembrie 2013 - MATEMATICĂ etapa I

Participanti si rezultate:

LUCA 92 p Premiul III

 MARIO 98 p  Premiul II medalie de bronz

 INGRID 90 p Premiul III

CARINA 87 p Mentiune

 BIANCA C. 93 p Premiul II

 AMALIA 85 p Mentiune

 EDI 95 p Premiul II

 RARES O. 76 p Diploma de participare

 MARA O. 98 p  Premiul II medalie de bronz

 IOANA 94 p Premiul II

 ILINCA 94 p Premiul II

 ALEX 100 p  Premiul I Medalie de aur

 VLAD 80 p Mentiune


1 martie 2014 - MATEMATICĂ etapa a II-a

 Participanti si rezultate:

LUCA 80 p Mentiune

MARIO 91 p Premiul III

INGRID 62 p Diploma de participare

CARINA 97 p Premiul III

BIANCA C. 99 p Premiul II - Medalie de argint

RARES G. 63 p Diploma de participare

ERICA 69 p Diploma de participare

EDI 96 p Premiul III

MARA O. 98 p Premiul II Medalie de bronz

ANA R. 95 p Premiul III 

IOANA 80 p Diploma de participare

ALEX 100 p Premiul I - Medalie de aur


11 mai 2014 - MATEMATICĂ etapa a III-a

 Participanti si rezultate:

LUCA 97 p Premiul III

CARINA 98 p Premiul II Medalie de bronz

EDI 98 p Premiul II Medalie de bronz

MARIO 100 p Premiul I - Medalie de aur

MARA 100 p Premiul I - Medalie de aur

ANA R 100 p Premiul I - Medalie de aur

ALEX 91 p Premiul III

VLAD 96 p Premiul III

Calificati etapa finala-competitionala MATEMATICA -gratuita (peste 277 puncte cumulat)  Universitatea de Științe Agronomice și Medicină Veterinară, Sector 1

Mario abs.

Carina 30 p

Edi 30 p

Mara 30 p

Alex 40 p

Felicitari! 

http://www.concurs-euclid.ro/

Premiile se vor aloca automat de un program conform regulamentului, astfel:

 La fiecare etapă toţi concurenţii care au punctaje între 90p şi 100p vor fi premiaţi, iar concurenţii care obţin punctaje între 80p şi 89p vor primi menţiuni. Pentru fiecare clasă din fiecare centru de test premiile vor fi stabilite astfel: primii 20% dintre cei cu punctaje între 90p şi 100p vor fi premiaţi cu premiul I, următorii 30% dintre cei cu punctaje între 90p şi 100p vor fi premiaţi cu premiul II şi ultimii 50% dintre cei cu punctaje între 90p şi 100p vor fi premiaţi cu premiul III. La punctaje egale în cadrul unei clase dintr-un centru de test se vor acorda premii egale.


Comper clasa a II-a

Posted by claudia.oproiu on September 21, 2013 at 4:50 AM Comments comments (0)

 GRILA DE PREMIERE

 Premiul I: 91 ‐100 puncte

 Premiul al II‐lea: 81‐90 puncte

 Premiul al III‐lea: 71 ‐80 puncte

 Mentiune: 60 ‐70 puncte


Etapa I - Lb. romana - 27 noiembrie 2013 


 CARINA  100 puncte Premiul I

AMALIA 100 puncte Premiul I

 ERICA  100 puncte Premiul I

 STEFANIA  100 puncte Premiul I

 MARA  O. 100 puncte Premiul I

 ILINCA 100 puncte Premiul I

 ALEXANDRU  100 puncte Premiul I

 VLAD 100 puncte Premiul I

 LUCA 95 puncte Premiul I

 MARIO  95 puncte Premiul I

 INGRID  95 puncte Premiul I

 MARA  P. 95 puncte Premiul I

ALBERT  95 puncte Premiul I

 IOANA  95 puncte Premiul I

C. ANA  90 puncte Premiul II

 AMALIA  90 puncte  Premiul II

D.  BIANCA  90 puncte  Premiul II

EDUARD 90 puncte  Premiul II

R. ANA  90 puncte  Premiul II

G. RARES  85 puncte  Premiul II

O. RARES  80 puncte  Premiul III

ANDREI  65 puncte Mentiune

 MARIA  50 puncte Diploma de participare

 GEORGE  40 puncte Diploma de participare


Etapa I - Matematica - 4 decembrie 2013


 EDUARD 80 puncte Premiul III 

 IOANA  80 puncte Premiul III

 ALEXANDRU 80 puncte Premiul III

LUCA  75 puncte Premiul III

C. ANA  75 puncte Premiul III

C.BIANCA 75 puncte Premiul III

O. MARA  75 puncte Premiul III

 ILINCA  75 puncte Premiul III

 ERICA  70 puncte Mentiune

 STEFANIA  70 puncte Mentiune

MARIO  65 puncte Mentiune

CARINA 65 puncte Mentiune

VLAD 65 puncte Mentiune

 LORENA 60 puncte Mentiune

O. RARES  60 puncte Mentiune

 ALBERT  60 puncte Mentiune

R. ANA  60 puncte  Mentiune

 GEORGE  55 puncte Diploma de participare

P. MARA  55 puncte Diploma de participare

 AMALIA  50 puncte Diploma de participare


Etapa a II-a

Lb. romana - 14 mai 2014


CARINA 100 puncte Premiul I

MARA O 100 puncte Premiul I

LUCA 100 puncte Premiul I

ALBERT 100 puncte Premiul I

EDI 100 puncte Premiul I

VLAD 100 puncte Premiul I

ALEX 100 puncte Premiul I

MARIO 100 puncte Premiul I

LORENA 95 puncte Premiul I

ANA C 95 puncte Premiul I

ILINCA 95 puncte Premiul I

STEFANIA 90 puncte Premiul II

MARIA 90 puncte Premiul II

ANA R 90 puncte Premiul II

RARES G. 90 puncte Premiul II

IOANA 85 puncte Premiul II

ERICA 85 puncte Premiul II

RARES O 85 puncte Premiul II

INGRID 85 puncte Premiul II

KIKI 50 puncte Diploma de participare


 Matematica - 21 mai 2014


MARIO 100  puncte Premiul I

ALEX 95 puncte Premiul I

ILINCA 95 puncte Premiul I

ANA R. 90 puncte Premiul II

IOANA 90 puncte Premiul II

CARINA 90 puncte Premiul II

VLAD 90 puncte Premiul II

ALBERT 90 puncte Premiul II

EDI 90 puncte Premiul II

STEFANIA 85 puncte Premiul II

ERICA 85 puncte Premiul II

MARA 85 puncte Premiul II

MARIA 85 puncte Premiul II

ANA C. 85 puncte Premiul II

MARA O. 85 puncte Premiul II

LORENA 80 puncte Premiul III

RARES G. 80 puncte Premiul III

LUCA 75 puncte Premiul III

INGRID 75 puncte Premiul III


Etapa Nationala online (pentru cei calificati)

Lb. romana - 10 iunie 2014

Mara 95 p Premiul I

Alex 90 p Premiul II 

Vlad 85 p Premiul II

Carina 80 p Premiul III


http://www.concursurilecomper.ro/

Arhimede clasa a II-a

Posted by claudia.oproiu on September 21, 2013 at 4:50 AM Comments comments (3)

Concursul National de Matematica ARHIMEDE Editia a XI-a, 2013-2014 http://arhimede.ro/first.html

Premiul I 35-40 puncte

Premiul II 30-34 puncte

Premiul III 25- 29 puncte

Mentiune 18-24 puncte

Etapa I: 23 noiembrie 2013, desfasurata la Scoala 164, sector 6

ALEX - 38 p Premiul I

ILINCA - 36 p Premiul I

MARA O.- 31 p Premiul II

MARIO - 29 p Premiul III

BIANCA C. - 28 p Premiul III

 INGRID - 26 p Premiul III

 CARINA - 25 p Premiul III 

LUCA - 25 p Premiul III

IOANA - 24 p Mentiune

MARA P. - 20 p Mentiune

ANA R. - 19 p Mentiune

ANA C.- 18 p Mentiune

 EDI - 13 p Diploma de participare


Etapa a II-a: 1 martie 2014, desfasurata la Scoala 197, sector 6

Alex 37 p Premiul I

Mario 34 p Premiul II

Rares O. 30 p Premiul II

Bianca C. 26 p Premiul III

Ilinca 24 p Mentiune

Ioana 22 p Mentiune


Etapa a III-a: 10 mai 2014, desfasurata la Scoala 197, sector 6

Alex 40 p Premiul I

Mario 32 p Premiul  II

Ilinca 23 p Mentiune

Rares O 22 p Mentiune

Bianca C. 19 p Mentiune

Ioana 14 p Diploma de participare


Felicitari tuturor pentru rezultatele obtinute si pentru curajul de a participa la cel mai greu concurs de matematica! 


Festivitatea de premiere: 31 mai sau 1 iunie 2014


Comper- matematica- clasa I

Posted by claudia.oproiu on April 12, 2013 at 9:50 AM Comments comments (0)

 

GRILADE PREMIERE

Premiul I: 91 ‐100 puncte

Premiul al II‐lea: 81‐90 puncte

Premiul al III‐lea: 71 ‐80 puncte

Mentiune: 60 ‐70 puncte

Comper- matematica 12 decembrie 2012

 COZAC BIANCA 100 puncte Premiul I

 CEAUSESCU CARINA 95 puncte Premiul I

 OPREA RARES 95 puncte Premiul I

 RACHITAN ALBERT 95 puncte Premiul I

 VALCIU ALEXANDRU 95 puncte Premiul I

 CRISTEA AMALIA 90 puncte Premiul II

 GIRBITA AMALIA 90 puncte Premiul II

 MOGA EDUARD 90 puncte Premiul II

 OPROIU MARA 90 puncte Premiul II

 RADU ANA 90 puncte Premiul II

 TOMA ILINCA 90 puncte Premiul II

 CAPITEANU INGRID 85 puncte Premiul II

CHIURLEA ANA 85 puncte Premiul II

 CRUCEANU GEORGE 75 puncte Premiul III

 MACARASCU ERICA 75 puncte Premiul III

 APROIANU ANDREI 70 puncte Mentiune

 BADEA LUCA 70 puncte Mentiune

 PANDURU MARIA 70 puncte Mentiune

 VATA VLAD 70 puncte Mentiune

 GRECU RARES 60 puncte Mentiune

 BOT RONEN 55 puncte Diploma de participare

 DUTA BIANCA 55 puncte Diploma de participare

 Felicitari tuturor!

 

ETAPA II

 ComPer-Mate 2000: 15 mai 2013

VALCIU ALEXANDRU  100 puncte Premiul I

CEAUSESCU CARINA  95 puncte Premiul I

GIRBITA AMALIA  95 puncte Premiul I

MOGA EDUARD  95 puncte Premiul I

OPROIU MARA   95 puncte Premiul I

BOBOC MARIO   90 puncte Premiul II

COZAC BIANCA 90 puncte Premiul II

OPREA RARES  90 puncte Premiul II

TOMA ILINCA  90 puncte Premiul II

BADEA LUCA  85 puncte Premiul II

BOT RONEN  85 puncte  Premiul II

CRISTEA AMALIA  85 puncte  Premiul II

VATA VLAD  85 puncte  Premiul II

CAPITEANU INGRID  80 puncte  Premiul III

MACARASCU ERICA  80 puncte  Premiul III

DUTA BIANCA  70 puncte Mentiune

RADU ANA  70 puncte Mentiune

GRECU RARES  55 puncte Diploma de participare

CRUCEANU GEORGE  40 puncte Diploma de participare

 


"Visuri de copil pe aripile toamnei"- clasa I

Posted by claudia.oproiu on January 24, 2013 at 1:45 PM Comments comments (0)

Concurs judetean de desene  "Visuri de copil pe aripile toamnei" - editia I, Ramnicu Sarat, 30 nov 2012.

 Macarascu Erica- Mentiune

Panduru Maria- Premiul  II

"Micii Exploratori" -clasa I

Posted by claudia.oproiu on January 21, 2013 at 4:45 AM Comments comments (0)

 9 mai 2013 

http://www.edituranomina.ro/index.php?opt=asociatia

 BADEA LUCA Foarte Bine - Premiul I

 MOGA EDUARD Foarte Bine- Premiul I

VALCIU ALEXANDRU Foarte Bine- Premiul I

GIRBITA LORENA Foarte Bine- Premiul I

CHIURLEA ANA Foarte Bine- Premiul I

COZAC BIANCA Foarte Bine- Premiul I

OPROIU MARA Foarte Bine- Premiul I

CEAUSESCU CARINA Foarte Bine- Premiul I

VATA VLAD Foarte Bine- Premiul I

RACHITAN ALBERT Foarte Bine- Premiul I

CRISTEA AMALIA Foarte Bine- Premiul I

MACARASCU ERICA Foarte Bine- Premiul I

TOMA ILINCA Foarte Bine- Premiul I

Concursul National de Matematica Euclid - clasa I

Posted by claudia.oproiu on January 8, 2013 at 9:25 AM Comments comments (0)

Rezultate etapa a II-a 3 februarie 2013

La clasa I primele 3 punctaje pe scoala au fost 100 p, 95 p, 90 p

1 APROIANU ANDREI 85 p MENTIUNE

2 BADEA LUCA 85 p MENTIUNE

3 BOT RONEN 70 p DIPLOMA DE PARTICIPARE

4 CAPITEANU INGRID 100 p PREMIUL I – MEDALIE DE AUR

5 CEAUSESCU CARINA 100 p PREMIUL I – MEDALIE DE AUR

6 COZAC BIANCA 95 p PREMIUL II- MEDALIE ARGINT

7 CRISTEA AMALIA 95 p PREMIUL II- MEDALIE ARGINT

8 GIRBITA AMALIA 90 p PREMIUL III- MEDALIE BRONZ

9 MACARASCU ERICA 90 p PREMIUL III- MEDALIE BRONZ

10 MOGA EDUARD 100 p PREMIUL I – MEDALIE DE AUR

11 OPREA RARES 100 p PREMIUL I – MEDALIE DE AUR

12 OPROIU MARA 100 p PREMIUL I – MEDALIE DE AUR

13 PANDURU MARIA 80 p MENTIUNE

14 RACHITAN ALBERT 100 p PREMIUL I – MEDALIE DE AUR

15 RADU ANA 95 p PREMIUL II- MEDALIE ARGINT

16 TOMA ILINCA 100 p PREMIUL I – MEDALIE DE AUR

17 VALCIU ALEXANDRU 100 p PREMIUL I – MEDALIE DE AUR

18 VATA VLAD 100 p PREMIUL I – MEDALIE DE AUR

Rezultate etapa a III-a  21.04.2013

La clasa I primele 3 punctaje pe scoala au fost 98 p, 97 p, 96 p

1. BADEA LUCA - 97 p - PREMIUL I - medalie de argint

2. BOBOC MARIO - 98 p -  PREMIUL I - medalie de aur

3. BOT RONEN - 91 p -  PREMIUL III

4. CAPITEANU INGRID - 97 p - PREMIUL I - medalie de argint

5. CEAUSESCU CARINA - 98 p - PREMIUL I - medalie de aur

6. COZAC BIANCA -  98 p - PREMIUL I - medalie de aur

7. CRUCEANU GEORGE - 97 p - PREMIUL I - medalie de argint

8. GIRBITA LORENA - 93 p - PREMIUL II

9. GRECU RARES - 91 p -  PREMIUL III

10. MOGA EDUARD - 96 p -  PREMIUL I - medalie de bronz

11. OPREA RARES - 92 p  - PREMIUL III

12. OPROIU MARA - 97 p - PREMIUL I - medalie de argint

13. PANDURU MARIA - 72 p - Diploma de participare

14. RACHITAN ALBERT 80 p -  MENTIUNE

15. RADU ANA 85 p - MENTIUNE

16. VALCIU ALEXANDRU - 96 p - PREMIUL I - medalie de bronz

17. VATA VLAD - 66 p - Diploma de participare

Felicitări pentru rezultate! Subiectele au fost dificile, iar elevii au avut răbdare, deşi era duminică şi  se resimţeau după o sâmbătă de recuperări.

Calificati etapa finala- gratuita- 8 iunie 2013

Pentru clasa intai, la etapa finalã vor participa acei candidati care cumuleaza minim 180p in cele doua participari la etapele concursului din acel an. Participarea lor este gratuita si vine ca o rasplata pentru rezultatele valoroase obtinute. 

 

Felicitari, felicitari! Inca o data ati confirmat prin rezultate foarte bune intr-o etapa de nivel de olimpiada nationala!

 1. OPREA RARES - 86 p

 2. VALCIU ALEXANDRU - 84 p

 3. BOBOC MARIO - 82 p

 4. COZAC BIANCA - 79 p

 5. OPROIU MARA - 68 p

 6. CAPITEANU INGRID - 64 p

 7. RADU ANA - 65 p

 8. BADEA LUCA - 61 p

 9. CEAUSESCU CARINA - 58 p

 10. GIRBITA LORENA - absent

 11. MOGA EDUARD - absent

 12. RACHITAN ALBERT - absent

 Depunere contestatii - pana cel tarziu 15 iulie. Pentru a depune o contestatie 

http://www.concurs-euclid.ro/


Atentie! Etapa finala - grad ridicat de dificultate!

 Spre deosebire de etapele din cursul anului care sunt de verificare a cunostiintelor, etapa finala este o provocare la nivel national, un clasament al celor mai valorosi elevi care au obtinut rezultate foarte bune in primele etape.

Gradul de dificultate este mult peste cel de la clasa, este de nivelul unei olimpiade nationale de matematica. "Lupta" se da intre cei care au capacitatea de a rezolvat cat mai bine subiectele (ex: clasa intai cel mai bun din aprox. 2500 de participanti 


Felicitari tuturor! Din nou aveti rezultate exceptionale!  :)

 

Evaluare in Educatie Nastasescu- Matematica - clasa I

Posted by claudia.oproiu on January 8, 2013 at 9:15 AM Comments comments (2)

Etapa a II-a - 2 martie 2013

Un martisor pentru mamici:

BADEA LUCA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

BOBOC MARIO 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

BOT RONEN 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

CAPIITEANU INGRID 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

CEAUSESCU CARINA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

COZAC BIANCA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

CRISTEA AMALIA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

CRUCEANU GEORGE 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

GIRBITA LORENA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

MOGA EDUARD 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

OPREA RARES 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

OPROIU MARA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

RACHITAN ALBERT 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

RADU ANA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

TOMA ILINCA  100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

VALCIU ALEXANDRU 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National


Etapa a III-a 18.05.2013

BADEA LUCA 94 p MENTIUNE - Diploma de merit Clasament Judetean

BOBOC MARIO 99 p  Medalie de Argint+Diploma de merit Clasament National

BOT RONEN 99 p Medalie de Argint+Diploma de merit Clasament National

CAPITEANU INGRID 99 p Medalie de Argint+Diploma de merit Clasament National

CEAUSESCU CARINA 100 p  Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

CHIURLEA ANA 93 p MENTIUNE - Diploma de merit Clasament Judetean

COZAC BIANCA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

CRUCEANU GEORGE 96 p MENTIUNE - Diploma de merit Clasament Judetean

GIRBITA LORENA 99 p Medalie de Argint+Diploma de merit Clasament National

GRECU RARES 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

 MOGA EDUARD 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

 OPREA RARES 98 p Medalie de Bronz+Diploma de merit Clasament National

 OPROIU MARA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

PANDURU MARIA  91 p MENTIUNE - Diploma de merit Clasament Judetean

 RADU ANA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

 TOMA ILINCA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

 VALCIU ALEXANDRU 98 p Medalie de Bronz+Diploma de merit Clasament National

VATA VLAD 93 p  MENTIUNE - Diploma de merit Clasament Judetean

Toti cei 18 participanti din clasa noastra au obtinut premii si mentiuni, o performanta excelenta!

CALIFICATI  LA ETAPA COMPETITIONALA (GRATUITA) din 9 iunie 2013

COZAC BIANCA - 75 p - locul 7 pe tara - locul 3 pe Bucuresti Diploma de merit

TOMA ILINCA - 65 p - locul 9 pe tara - locul 5 pe Bucuresti Diploma de merit

CEAUSESCU CARINA - 55 p - locul 11 pe tara - locul 7 pe Bucuresti Diploma de merit

 OPROIU MARA   - 55 p - locul 11 pe tara - locul 7 pe Bucuresti Diploma de merit

 RADU ANA - 40 p - locul 14 pe tara - locul 9 pe Bucuresti 

MOGA EDUARD absent

Felicitari! :)

Evaluare in Educatie - Limba Romana - clasa I

Posted by claudia.oproiu on January 8, 2013 at 9:10 AM Comments comments (0)

Rezultate etapa a II-a 16 februarie 2012: 

1. BADEA LUCA 93 p MENTIUNE +Diploma de merit Clasament Judetean/ Mentiune

2. CAPITEANU INGRID 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

3. CEAUSESCU CARINA 98 p Medalie de Bronz+Diploma de merit Clasament National

4. COZAC BIANCA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

5. GIRBITA LORENA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

6. MACARASCU ERICA 99 p Medalie de Argint+Diploma de merit Clasament National

7. MOGA EDUARD 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

8. OPREA RARES 98 p Medalie de Bronz+Diploma de merit Clasament National

9. OPROIU MARA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

10. RACHITAN ALBERT 98 p Medalie de Bronz+Diploma de merit Clasament National

11. RADU ANA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

12. TOMA ILINCA 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

13. VALCIU ALEXANDRU 99 p Medalie de Argint+Diploma de merit Clasament National

14. VATA VLAD 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

Rezultate etapa a III-a 25 mai 2013

Felicitări, dragilor! Nu uitați! Cine dorește punctaj maxim, trebuie să muncească               (perseverenta si atentie)…. maxim.

 Greșelile voastre au fost mici dar au valorat mult in barem. De data aceasta "ciocolatele" au incuiat pe multi. 

1. BADEA LUCA 89 p Diploma de participare

 2. CAPITEANU INGRID 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

 3. CEAUSESCU CARINA 86 p Diploma de paricipare

 4. COZAC BIANCA 99 p Medalie de Argint+Diploma de merit Clasament National

 5. GIRBITA LORENA 98 p Medalie de Bronz+Diploma de merit Clasament National

 6. MOGA EDUARD 99 p Medalie de Argint+Diploma de merit Clasament National

 7. OPROIU MARA 99 p Medalie de Argint+Diploma de merit Clasament National

 8. RADU ANA 96 p Mentiune+Diploma de merit Clasament Judetean

9. BOBOC MARIO 98 p Medalie de Bronz+Diploma de merit Clasament National

 10. VALCIU ALEXANDRU 100 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National

 11. VATA VLAD 99 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National 

12. CHIURLEA ANA 99 p Medalie de Aur+Diploma de merit Clasament National


CALIFICATI ETAPA FINALA

CAPITEANU INGRID

Felicitari tuturor! :)


 



"AUTOPORTRETUL" - clasa I

Posted by claudia.oproiu on November 22, 2012 at 8:00 AM Comments comments (2)

Proiectul Naţional "Autoportretul"-concurs înscris în CAEN 2012 

Clasa noastra a participat la Concursul Naţional de creatie literara si plastica- " Autoportretul". Copiii au realizat desene cu această temă. Cele mai reuşite 3 lucrări (selectate cu ajutorul prof. de desen) au fost trimise la Băicoi , în judeţul Prahova. Lucrările vor fi publicate în revista "Autoportretul".

Rezultate:

Toma Ilinca- premiul I

Moga Eduard - premiul III

Panduru Maria- Mentiune

Felicitari tuturor! :)

Eurojunior - clasa I

Posted by claudia.oproiu on September 20, 2012 at 5:35 AM Comments comments (0)

Editia de toamna - 20 noiembrie 2012

ANDREI - 72 DIPLOMA DE PARTICIPARE

LUCA - 96 MENTIUNE - DIPLOMA

RONEN - 92 MENTIUNE - DIPLOMA

 INGRID - 103 PREMIUL I - MEDALIA DE AUR

 CARINA - 103 PREMIUL I - MEDALIA DE AUR

C ANA - 88 DIPLOMA DE PARTICIPARE

C BIANCA - 101 PREMIUL III - MEDALIA DE BRONZ

 GEORGE - 72 DIPLOMA DE PARTICIPARE

D BIANCA - 88 DIPLOMA DE PARTICIPARE

 LORENA - 96 MENTIUNE - DIPLOMA

G RARES - 88 DIPLOMA DE PARTICIPARE

 ERICA - 96 MENTIUNE - DIPLOMA

 EDUARD - 102 PREMIUL II - MEDALIA DE ARGINT

O RARES - 103 PREMIUL I - MEDALIA DE AUR

 MARA  - 102 PREMIUL II - MEDALIA DE ARGINT

 MARIA - 88 DIPLOMA DE PARTICIPARE

 ALBERT - 101 PREMIUL III - MEDALIA DE BRONZ

R ANA - 92 MENTIUNE - DIPLOMA

 ILINCA - 96 MENTIUNE - DIPLOMA

 ALEXANDRU - 102 PREMIUL II - MEDALIA DE ARGINT

VLAD - 96 MENTIUNE - DIPLOMA

Rezultatele primului concurs la care au participat proaspetii bobocei sunt exceptionale! Felicitari tuturor! :)

Editia de PRIMAVARA

 LUCA - 92 MENTIUNE - DIPLOMA

MARIO - 88 DIPLOMA DE PARTICIPARE

 RONEN - 84  DIPLOMA DE PARTICIPARE

 INGRID - 96  MENTIUNE - DIPLOMA

 CARINA - 92  MENTIUNE - DIPLOMA

 C BIANCA - 96  MENTIUNE - DIPLOMA

 D BIANCA - 96  MENTIUNE - DIPLOMA

 LORENA - 92 MENTIUNE - DIPLOMA

 G RARES - 80 DIPLOMA DE PARTICIPARE

 EDUARD - 96  MENTIUNE - DIPLOMA

 O RARES - 88 DIPLOMA DE PARTICIPARE

 MARA - 92  MENTIUNE - DIPLOMA

 ALBERT - 92  MENTIUNE - DIPLOMA

 R ANA - 96 MENTIUNE - DIPLOMA

 ILINCA - 96 MENTIUNE - DIPLOMA

 ALEXANDRU - 96  MENTIUNE - DIPLOMA

 VLAD - 92 MENTIUNE - DIPLOMA

AMALIA  - 92 MENTIUNE - DIPLOMA

Felicitari tuturor PENTRU UN HARNIC AN SCOLAR!

Comper - Lb. romana - clasa I

Posted by claudia.oproiu on September 16, 2012 at 6:35 AM Comments comments (0)

 

GRILADE PREMIERE

Premiul I: 91 ‐100 puncte

Premiul al II‐lea: 81‐90 puncte

Premiul al III‐lea: 71 ‐80 puncte

 Mentiune: 60 ‐70 puncte

  • Comper-Lb. romana: 5 decembrie 2012

CAPITEANU INGRID  100 puncte Premiul I 

CEAUSESCU CARINA  100 puncte Premiul I

CHIURLEA ANA  100 puncte Premiul I

COZAC BIANCA  100 puncte Premiul I

CRISTEA AMALIA  100 puncte Premiul I

GIRBITA AMALIA  100 puncte Premiul I

MACARASCU ERICA  100 puncte Premiul I

MOGA EDUARD  100 puncte Premiul I

OPREA RARES  100 puncte Premiul I

OPROIU MARA  100 puncte Premiul I

RACHITAN ALBERT  100 puncte Premiul I

RADU ANA  100 puncte Premiul I

TOMA ILINCA  100 puncte Premiul I

VALCIU ALEXANDRU 100 puncte Premiul I

VATA VLAD  100 puncte Premiul I

BADEA LUCA  95 puncte Premiul I

APROIANU ANDREI  90 puncte Premiul II

PANDURU MARIA  90 puncte Premiul II

DUTA BIANCA  85 puncte Premiul II

GRECU RARES  80 puncte Premiul III

BOT RONEN  70 puncte Mentiune

CRUCEANU GEORGE  40 puncte Diploma de participare

Felicitari tuturor! 

ETAPA II 

ComPer-Comunicare: 8 mai 2013

CRISTEA AMALIA  100 puncte Premiul I

OPROIU MARA  100 puncte Premiul I

VALCIU ALEXANDRU  100 puncte Premiul I

BOBOC MARIO  95 puncte Premiul I

COZAC BIANCA 95 puncte Premiul I

MACARASCU ERICA 95 puncte Premiul I

RADU ANA   95 puncte Premiul I

TOMA ILINCA   95 puncte Premiul I

VATA VLAD   95 puncte Premiul I

GIRBITA AMALIA  90 puncte Premiul II

OPREA RARES 90 puncte Premiul II

CEAUSESCU CARINA  85 puncte Premiul II

RACHITAN ALBERT  85 puncte Premiul II

BOT RONEN  80 puncte Premiul III

CAPITEANU INGRID  80 puncte Premiul III

DUTA BIANCA  80 puncte Premiul III

APROIANU ANDREI  75 puncte Premiul III

BADEA LUCA  75 puncte Premiul III

GRECU RARES  75 puncte Premiul III

CRUCEANU GEORGE  70 puncte Mentiune


ETAPA III (NAŢIONALĂ )

ComPer-Comunicare: 5 iunie 2013

CRISTEA AMALIA  85 p Premiul II

 OPROIU MARA 90 p Premiul II

 VALCIU ALEXANDRU 90 p Premiul II




Rss_feed

Upcoming Events

No upcoming events

Gazeta Matematica

Elevii care rezolva exercitiile din revista "Gazeta Matematica":

- nr.  24 din decembrie 2012 - Edi, Mara O, Ingrid, Carina, Alex, Vlad, Ilinca 

- nr. 25 din ianuarie 2013- Ilinca, Carina, Vlad, Alex, Edi, Mara O, Ana C., Bianca C.

- nr. 26 din februarie 2013- Bianca C., Erica, Lorena, Edi, Alex, Mara O, Rares O., Carina

- nr. 27 din martie 2013 - Mario, Bianca C., Rares O., Alex, Mara O, Edi, Carina, Vlad

- nr. 28 din aprilie 2013 - Bianca C, Edi, Ilinca, Vlad, Mario, Alex, Rares O, Erica, Mara O

- nr. 29 din mai 2013 - Ilinca, Alex, Mario, Edi, Mara O, Vlad,  Bianca C 

- nr. 31 din sept/oct 2013 - Mario, Edi, Mara O., Vlad, Bianca C., Bianca D., Luca, Alex

- nr. 32 din nov 2013 - Mara P, Mara O, Rares O, Ilinca, Edi, Vlad, Alex, Carina, Ana R, Luca, Bianca C.

- nr. 34 din ianuarie 2014 - Ilinca, Edi, Mara O., Vlad, Carina, Bianca C., Rares O., Luca, Ioana, Mara P.,Alex, Erica, Mario

- nr. 35 din februarie 2014 - Ilinca, Erica, Ioana, Rares O., Carina, Mario, Mara O. , Edi, Maria, Alex, Vlad, Bianca C.

- nr. 36 din martie 2014- Mara O., Carina, Bianca C., Rares O., Alex, Ilinca, Edi, Ioana, Ana R., Erica, Maria, Mara P., Vlad, Mario

- nr. 37 din aprilie 2014 - Bianca C, Ilinca, Edi, Ioana, Ana R, Erica, Mara P, Ana C, Bianca D, Ingrid

- nr. 38 din aprilie 2014 - Mara O, Edi, Alex, Rares O, Mara P, Erica, Ilinca, Carina, Bianca C, Ana R, Ioana 

Felicitari!

 

Recent Videos

303 views - 0 comments
276 views - 0 comments
239 views - 0 comments
289 views - 0 comments

Cursuri extrascolare

In sala de sport a scolii noastre se tin cursuri de scrima, baschet, karate, dans si fotbal. Informatiile le gasiti afisate la sala.

Asociatia Municipala de Handbal organizeaza cursuri gratuite de handbal (fete si baieti). Cursurile vor fi sambata si duminica in sala de sport a scolii noastre.

Noutati

Blogul clasei a IV-a B 2011 - 2012